Categories
השקעות נדל"ן בפורטוגל עורך דין

האם כל אחד יכול לפתוח עסק בפורטוגל?

האם אתה שוקל לעבור לפורטוגל כדי להקים מיזם עסקי? הנה כמה פרטים חשובים שאתה צריך לדעת, כגון הקלות של הקמת חברה, מה המבנה המשפטי יכול להיות מנוצל וכמה מיסוי יהיה בשל.

ההתמקדות של ממשלת פורטוגל בעידוד השקעות פרטיות הפכה את המדינה לאחת הסביבות העסקיות החדשות הנחשקות בעולם. בשנת 2019 היא מדורגת בין 25 המדינות המובילות על ידי הבנק העולמי.

האם אוכל לעבור לפורטוגל ולהקים עסק?

כן, פורטוגל היא מיקום אטרקטיבי להעביר ולהקים עסק. כלכלתה הגוברת, הביטחון כמדינה חברה באיחוד האירופי וגורמים אחרים מושכים חברות ויזמים בינלאומיים רבים לאומה התוססת הזו.

ממשלת פורטוגל שואפת לטפח יזמות ועסקים קטנים, במיוחד ארגונים חדשים ומייסדי סטארט-אפ. זו הסיבה שהמדינה יישמה את אשרת ההפעלה: היא מכוונת למשקיעים זרים בעלי ידע ויכולת להשיק סטארט-אפים בפורטוגל.

בפורטוגל ישנם מבנים עסקיים שונים כגון שותפויות בערבון מוגבל (חברה של תגובה מוגבלת), קואופרטיבים וחברות מוגבלות ציבוריות. כל אלה חייבים להיות רשומים במשרד הרישום המסחרי הפורטוגלי לפני שהחברה שלך תוכל לפתוח לפעילות עסקית.

שותפויות בערבון מוגבל הן הסוג הנפוץ ביותר של מבנה החברה הפורטוגזית. גופים אלה מורכבים משני שותפים החולקים אחריות לכל התחייבויות שייגרמו לעסק. שותפי שינה מספקים הון אך אינם משתתפים בפעילות השוטפת.

רישום חברה דורשת גם כתובת חוקית וגם שטחי משרדים, אותם תוכלו לשכור באופן אישי או באמצעות פלטפורמת הרישום המקוונת של הבינלאומי.

המעבר לפורטוגל עבור אזרחי ארצות הברית הוא תהליך פשוט יחסית, בתנאי שתעקוב אחר תקנות בסיסיות מסוימות. כניסה ללא ויזה מותרת עד 90 יום; עם זאת, אם אתם מתכננים להישאר יותר מזה, יהיה צורך בהיתר שהייה.

מהו מס עסקים בפורטוגל?

פורטוגל מחילה מס הכנסה של חברות על חברות וגופים משפטיים אחרים המתגוררים במדינה שיש להם את המשרד הראשי או הממסד הקבוע שלהם בגבולות פורטוגל. הכנסה כזו חייבת במס על כל הרווחים שנצברו ברחבי העולם על ידי עסקים אלה.

רווחי הון שנעשו על ידי חברות תושבות פורטוגל ממכירת מניות, רכוש קבוע ו/או נכסים עסקיים אחרים כלולים בהכנסה החייבת במס. אם רווחים אלה מושקעים מחדש בנכסים דומים, ערכם החייב במס מופחת ב -50% (בכפוף לתנאים מסוימים).

תושבים עשויים ליהנות מפטור השתתפות בגין דיבידנדים שהתקבלו מחברות פורטוגזיות אחרות או חברות תושבות האיחוד האירופי, בתנאי שהם עומדים בשני תנאים: (א) בעלות של לפחות 10% בחברה המחלקת את ההכנסה; ו (ב) החזקה למשך שנה לאחר ביצוע תשלום ההכנסה.

חברות שאינן תושבות נחשבות כבעלות מוסד קבוע בפורטוגל כאשר הן מקימות סניף מקומי, משרד, אתר בנייה או פרויקט בנייה או פועלות באמצעות סוכנים תלויים. יתר על כן, ישויות אלה כפופות למס הכנסה המיוחס למפעלים אלה אלא אם כן שיעור המס של המדינה המארחת שלהם נמוך משיעור פורטוגל.

בפורטוגל, בנוסף למס הסטטוטורי על הכנסות עסקיות, הממשלה גובה מיסים אחרים על סוגים מסוימים של פעילות עסקית. אלה כוללים:

למה כדאי להתייעץ עם עורך דין מומחה?

אם אתה זר או לאומי מחפש לפתוח עסק בפורטוגל, ייעוץ עורך דין מומלץ תמיד. הם יכולים להדריך אותך בבירוקרטיה המורכבת של המדינה ולהבטיח את זכויותיך החוקיות.

הקמת חברה אינה צריכה להיות מורכבת, אך היא עלולה לבלבל ללא ההדרכה והסיוע הנכונים. עורכי הדין שלנו יסביר כל שלב של תהליך היווצרות ולהציע הצעות על בחירת מבנה אופטימלי עבור המיזם שלך.

השירותים של עורך דין יכולים לכלול גם הכנת כל המסמכים הדרושים לרישום החברה שלך בפנקס הסחר הפורטוגלי (המכונה הרישום הלאומי). זה כולל יצירת תקנון, שהם מסמכים משפטיים שיש להגיש לרישום זה.

בנוסף, עורכי הדין יכולים לייעץ לך בנושאים רלוונטיים אחרים כגון גודל העסק שלך, הרכב בעלי המניות והשלכות מס פוטנציאליות.

פורטוגל נתפסה זה מכבר כאקלים עסקי לא ידידותי, אך כעת זה השתנה בגלל מיקומה הגיאוגרפי האסטרטגי, מערכת המיסוי המועילה והתוצר הגדל. הוא מספק אקלים עסקי יציב עם סיוע כספי ציבורי לסטארט-אפים המחדשים, כמו גם אלפי עובדים מיומנים מאוד. למרות המכשולים הללו, פורטוגל נותרה הבחירה המובילה בקרב המשקיעים העולמיים בשל מיקומה הגיאוגרפי הנוח, מדיניות המיסוי החיובית והתוצר הגדל.

לקריאה נוספת היכנסו: https://portpassclub.com/post/%D7%A2%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%95%D7%92%D7%9C/